IE – klasa politechniczno-językowa

Jeżeli chcesz mieć  możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności w zakresu matematyki i fizyki, zdobywania wiedzy o prawidłowościach występujących w przyrodzie, o strategii ich poznawania oraz stosowania metod matematycznych w rozwiązywaniu problemów naukowych, jeżeli  pragniesz w przyszłości podjąć studia na zagranicznych uczelniach, jest to klasa dla Ciebie!

W przyszłości będziesz mógł studiować, np.: zarządzanie, ekonomię, automatykę i robotykę, bezpieczeństwo narodowe, biofizykę, biogospodarkę, bioinżynierię, biotechnologię, budownictwo, ekoenergetykę i wiele kierunków politechnicznych.

Przedmioty na poziomie rozszerzonym:

matematyka, fizyka, język angielski

Nowy kierunek? Tak!  Machine learning – fakultet anglojęzyczny prowadzony na Uniwersytecie Warszawskim. Program studiów uwzględnia najnowsze kierunki rozwoju informatyki w obszarze uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji oraz ich zastosowania w gospodarce. Zawód: specjalista data science.

Architektura przestrzeni informacyjnych (również UW). Wśród przedmiotów są m.in.: interakcja człowiek–komputer, projektowanie interakcji, user experience (UX), organizacja wiedzy w architekturze informacji, programowanie. Po studiach można znaleźć pracę w zawodach związanych ze światem nowych technologii. Poszukiwani są architekci informacji, specjaliści ds. metadanych.

Źródło: https://newsweek.pl

Nie bój się marzyć, Twoja przyszłość zależy od Ciebie!