Oferta biblioteki

W dniu 11 października 2019 r. w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2018/2019 i inauguracja roku sportowego 2019/2020. Gościliśmy m.in. posła na Sejm RP Macieja Małeckiego, starostę powiatu sochaczewskiego Jolantę Gonta, wielu wybitnych sportowców i działaczy sportowych. Zaproszenie przyjął znany dziennikarz sportowy Maciej Petruczenko, autor książki pt. ,,Prześcignąć swój czas”.

Biblioteka włączyła się aktywnie w przygotowanie oprawy artystycznej uroczystości, czego efektem było bardzo interesujące przedstawienie pt. ,, Tę książkę warto przeczytać..” W konwencji spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki uczniowie-aktorzy prezentowali wybrane fragmenty książek, opisujące zmagania sportowców, promujące idee olimpizmu.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona wybitnym osobowościom świata sportu. Nadal możemy ją podziwiać w naszej szkole. Bohaterami plakatów, karykatur są: Halina Konopacka, Ryszard Szurkowski, Władysław Kozakiewicz, Irena Szewińska, Arkadiusz Gołaś.

Zapraszamy do lektury promowanych książek:

1. Arkadiusz Gołaś, ,,Przerwana podróż”

2. Maciej Petruczenko, ”Prześcignąć swój czas”

      3. Krzysztof Wyrzykowski – Kamil Wolinicki, ,,Ryszard Szurkowski.Wyścig- autobiografia”

      4 .Maria Rotkiewicz, ,,Z radości życia. Halina Konopacka”

      5. Agnieszka Metelska, ,, Złota legenda Haliny Konopackiej”

                                                                                                               Iwona Gemza

Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z twórczością Olgi Tokarczuk, która dołączyła do grona polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018.

Pisarka została wyróżniona ,,za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia”.

W naszych zbiorach znajdziecie:

,,Bieguni’

,,Dom dzienny, dom nocny’

,,Gra na wielu bębenkach;19 opowiadań”

,,Opowiadania bizarne”

,,Prawiek i inne czasy”

,,Prowadź swój pług przez kości umarłych”

                                                                                                                 Iwona Gemza

Zbiory biblioteki liczą ponad 25 tysięcy woluminów. Część książek, encyklopedie ogólne i specjalistyczne, atlasy, słowniki oraz cenniejsze wydania znajdują się w czytelni. Pozostałe zbiory mieszczą się w pracowniach. Księgozbiór uporządkowany jest według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Trzon księgozbioru stanowią lektury i książki popularno-naukowe.

W czytelni znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Lekcje multimedialne można przeprowadzać w pomieszczeniach bibliotecznych wyposażonych w odpowiedni do tego sprzęt. Do dyspozycji naszych czytelników są też książki z różnych dziedzin, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.