Oferta biblioteki

ZDALNY DOSTĘP DO LEKTUR

Szukasz zdalnego dostępu do LEKTUR?

Czytaj więcej na:

https://lektury.gov.pl

https://wolnelektury.pl/

       https://www.empik.com/czas-w-domu tu można uzyskać darmowy dostęp do audiobooków i e-booków przez 60 dni
Czytelnicy bibliotek  mogą uzyskać dostęp do zbiorów IBUK Libra z podręcznikami akademickimi i opracowaniami naukowymi.
https://libra.ibuk.pl/ – można zadzwonić do biblioteki, aby uzyskać dostęp.
       3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie:
https://www.bn.org.pl/aktualnosci/3928-czytanie-on-line-bez-ryzyka-zakazenia.-najwieksza-biblioteka-cyfrowa-w-polsce-otwarta.html
Niestety nie ma dostępu do tekstów objętych prawami autorskimi.

 https://www.legimi.pl/jak-to-dziala/ bezpłatny okres próbny -14 dni, dostęp do 60000 książek

 Wykaz stron, gdzie można znaleźć przedstawienia, spektakle, spotkania z pisarzami do obejrzenia online:
https://www.facebook.com/smakksiazki
https://kultura.onet.pl/…/ul-z-ksiazkami-spotkania-…/qgb0f6x

 Unia Literacka zorganizowała specjalny cykl wirtualnych spotkań „UL z książkami” z autorami i autorkami książek. UL będzie bzykał i brzęczał do końca epidemii, codziennie o godzinie 18.00.  Literatki i literaci specjalnie dla Was czytają, rozmawiają, wygłupiają się i walczą z problemami technicznymi na Facebooku.

To wyjątkowe wydarzenie w Internecie, dzięki któremu w spotkaniach autorskich mogą uczestniczyć wszyscy użytkownicy Facebooka – a „wirtualna sala spotkań” pomieści wszystkich chętnych! Codzienne przeciwwirusowe spotkania literackie na facebookowej stronie Unia Literacka.

https://www.onet.pl/…/zostajewdomu-kultura…/1yzs5q2,681c1dfa

                                                                                                                           I.G

W dniu 11 października 2019 r. w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2018/2019 i inauguracja roku sportowego 2019/2020. Gościliśmy m.in. posła na Sejm RP Macieja Małeckiego, starostę powiatu sochaczewskiego Jolantę Gonta, wielu wybitnych sportowców i działaczy sportowych. Zaproszenie przyjął znany dziennikarz sportowy Maciej Petruczenko, autor książki pt. ,,Prześcignąć swój czas”.

Biblioteka włączyła się aktywnie w przygotowanie oprawy artystycznej uroczystości, czego efektem było bardzo interesujące przedstawienie pt. ,, Tę książkę warto przeczytać..” W konwencji spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki uczniowie-aktorzy prezentowali wybrane fragmenty książek, opisujące zmagania sportowców, promujące idee olimpizmu.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona wybitnym osobowościom świata sportu. Nadal możemy ją podziwiać w naszej szkole. Bohaterami plakatów, karykatur są: Halina Konopacka, Ryszard Szurkowski, Władysław Kozakiewicz, Irena Szewińska, Arkadiusz Gołaś.

Zapraszamy do lektury promowanych książek:

1. Arkadiusz Gołaś, ,,Przerwana podróż”

2. Maciej Petruczenko, ”Prześcignąć swój czas”

      3. Krzysztof Wyrzykowski – Kamil Wolinicki, ,,Ryszard Szurkowski.Wyścig- autobiografia”

      4 .Maria Rotkiewicz, ,,Z radości życia. Halina Konopacka”

      5. Agnieszka Metelska, ,, Złota legenda Haliny Konopackiej”

                                                                                                               Iwona Gemza

Biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z twórczością Olgi Tokarczuk, która dołączyła do grona polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018.

Pisarka została wyróżniona ,,za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia”.

W naszych zbiorach znajdziecie:

,,Bieguni’

,,Dom dzienny, dom nocny’

,,Gra na wielu bębenkach;19 opowiadań”

,,Opowiadania bizarne”

,,Prawiek i inne czasy”

,,Prowadź swój pług przez kości umarłych”

                                                                                                                 Iwona Gemza

Zbiory biblioteki liczą ponad 25 tysięcy woluminów. Część książek, encyklopedie ogólne i specjalistyczne, atlasy, słowniki oraz cenniejsze wydania znajdują się w czytelni. Pozostałe zbiory mieszczą się w pracowniach. Księgozbiór uporządkowany jest według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Trzon księgozbioru stanowią lektury i książki popularno-naukowe.

W czytelni znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Lekcje multimedialne można przeprowadzać w pomieszczeniach bibliotecznych wyposażonych w odpowiedni do tego sprzęt. Do dyspozycji naszych czytelników są też książki z różnych dziedzin, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.