IA – Klasa humanistyczna

963F657D-4440-402A-B8DB-A3D00762F7A0.jpeg

Lubisz się dokształcać, jesteś elastyczny i otwarty? To cechy w dużej mierze charakteryzujące humanistów. Studia z zakresu coachingu, reklamy, e-learningu są równowagą dla tradycyjnych, choć nadal popularnych filologii obcych. Przyszłościowe kierunki humanistyczne to także specjaliści od social mediów czy copywriterzy, którzy muszą posiadać szeroką wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, komunikacji społecznej, reklamy.

Będziesz mógł podjąć studia na takich kierunkach, jak: kulturoznawstwo, psychologia, reżyseria, stosunki międzynarodowe, socjologia, europeistyka, filologia polska, filologie obce i inne.

Przedmioty na poziomie rozszerzonym:

język polski, język angielski, język niemiecki

Nowy kierunek? Tak! Życie publiczne (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny). To propozycja dla osób, które chcą mieć wpływ i działać na rzecz innych. Studenci nauczą się badać zjawiska społeczne, analizować wydarzenia polityczne, mobilizować ludzi do wspólnych projektów. Do wyboru jest kilka specjalizacji, m.in. badacz społeczny, analityk polityczny, specjalista ds. adaptacji klimatycznej.

Cultural communication. Anglojęzyczny kierunek powstał z myślą o zapotrzebowaniu na wysokiej klasy specjalistów od zarządzania instytucjami kulturalnymi i artystycznymi na forum międzynarodowym. Absolwenci zdobędą kwalifikacje przydatne do pracy w międzynarodowych korporacjach, wydawnictwach, mediach, organizacjach międzynarodowych i instytucjach Unii Europejskiej.

Źródło: https://newsweek.pl

Nie bój się marzyć, Twoja przyszłość zależy od Ciebie!