II etap „Turbolandeskunde – Österreich”

W dniu 21 kwietnia 2023 roku 3 uczniów naszej szkoły wzięło udział w II etapie – regionalnym konkursu ogólnopolskiego „Turbolandeskunde – Österreich”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Byli to: Adrianna Wróbel z kl. IIA; Michał Piaskowski z kl. IID; Tomasz Kamiński z kl. IIIA. Nasza drużyna przygotowywała się pod opieką pani prof. Adrianny Marzec z zakresu wiedzy o Austrii. Pytania obejmowały zagadnienia z geografii, historii, gospodarki, kultury, polityki, sportu, realiów życia oraz ważnych osobistości Austrii. Nasi uczniowie rywalizowali z trzema warszawskimi szkołami i zajęli I miejsce😊 co spowodowało, że dostali się do finału, który odbędzie się 4 czerwca w Krakowie w Goethe Institut. Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia w finale.