„Bóg jest miłością objawioną w Słowie”

W dniach 13-15 kwietnia 2023 roku w Pelplinie odbył się ogólnopolski etap Olimpiady Teologii Katolickiej „Bóg jest miłością objawioną w Słowie”, w którym brała udział uczennica naszej szkoły klasy 3C – Izabela Szymańska. Do końcowego etapu przystąpiło 123 najlepszych młodych fascynatów teologii z całej Polski. Olimpiada polegała na rozwiązaniu testu, który zawierał pytania dotyczące Katechizmu Kościoła Katolickiego, wymagał znajomości Ewangelii wg. św. Jana oraz polegał na dogłębnej lekturze wiadomości potrzebnych do zrozumienia tekstu, tj. encyklik i adhortacji papieża Benedykta XVI, sagi pelplińskiej Biblii Gutenberga oraz obszernego dokumentu ks. Franciszka Sawickiego „Bóg jest miłością”.
Iza wykazała się największą wiedzą spośród uczestników konkursu pochodzących z diecezji łowickiej i otrzymała tytuł laureata na ostatnim etapie Olimpiady, zajmując 15. miejsce w Polsce. Dzięki trudowi, jaki włożyła w przygotowania przez ponad ostatnie pół roku, otrzymała indeks na wyższe uczelnie. Co więcej, nagrodą otrzymaną od diecezji łowickiej jest kilkudniowy wyjazd w Kotlinę Kłodzką i do Czech.
Osiągniecie Izabeli jest tym bardziej wyjątkowe, ponieważ jest pierwszą uczennicą w historii naszego liceum, która zdobyła tytuł laureata z olimpiady teologicznej.
Serdecznie gratulujemy!
Ks. Bartłomiej Jaska