Uczniowie klasy 2B z wyróżnieniem w konkursie interdyscyplinarnym

14 marca 2023 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Bóg, zło i ewolucja, w ramach projektu The Dynamic Theodicy Model: understanding God, Evil and Evolution, którego organizatorami byli: John Templeton Foundation i UMK. Nasze uczennice, z klasy 2B: Julia Antczak i Patrycja Karpińska podjęły się wyzwania i wzięły udział w tym konkursie, przygotowując poster pt. Bóg, zło i ewolucja.

W swojej pracy wybrały kryterium: ewolucja i stworzenie, działanie Boga w świecie (prawa przyrody, cuda, celowość procesów), dobroć i piękno świata a zło. Poniżej zaprezentowany plakat został najwyżej oceniony, za sposób wykonania i prezentacji autorek.

Dodatkowym kryterium była znajomość zagadnienia samej ewolucji i dokumentu Jana Pawła II, skierowanego do członków Papieskiej Akademii Naukowej, omawiającej stanowisko Kościoła. Po trudach publicznego wystąpienia, przed komisją profesorów i innych uczestników oraz odpowiedzią na pytania konkursowe nasi uczniowie z klasy 2B, Julia Antczak i Oliwier Makowiecki, który reprezentował Patrycję Karpińską dostali wyróżnienie.

Gratuluję wygranej, profesjonalnego sposobu prezentacji wykonanej pracy i poziomu wiedzy.

Życzę dalszych sukcesów na polu nauki.

Justyna Kwiatkowska-Kornatko