Sukces na XXXIII Olimpiadzie Teologii Katolickiej

Nasza uczennica Izabela Szymańskiej z klasy 3 C zajęła drugie miejsce podczas Olimpiady Teologii Katolickiej „Bóg jest Miłością Objawioną w Słowie” na szczeblu diecezjalnym.

Etap szkolny Olimpiady odbył 17 listopada 2022 roku i wzięło w nim udział 10 uczniów naszej szkoły. Na etapie diecezjalnym, 12 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 3 C- Izabela Szymańska i Kamila Zarębska. Uczestnicy olimpiady w trakcie przygotowań musieli zmierzyć z lekturą encyklik i adhortacji papieża Benedykta XVI, fragmentami Ewangelii św. Jana oraz wieloma artykułami teologicznymi wymagających dużego skupienia i poświęcenia czasu na ich zrozumienie

Izabela znalazła się w najlepszej trójce uczniów Diecezji Łowickiej biorących udział w OTK. Ostateczne wyniki poznaliśmy 28 lutego 2023, kiedy budynku kurii diecezjalnej łowickiej odbyło się wręczenie nagród za zdobycie trzech pierwszych miejsc w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej. Nagrody wręczył Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba w obecności wikariusza biskupiego ks. kan. Sławomira Sobierajskiego oraz diecezjalnego organizatora OTK ks. kan. Tomasza Jackowskiego.

Izabela Szymańska będzie reprezentowała naszą diecezję na etapie ogólnopolskim OTK, który odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2023 r. w Pelplinie.

Już wiadomo, że wśród nagród czeka kilkudniowy wakacyjny wyjazd w Kotlinę Kłodzką !

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Ks. Bartłomiej Jaska