SPOTKANIE Z POLITECHNIKĄ WARSZAWSKĄ

W dniu 17.11.2022 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Politechniki Warszawskiej. Do podjęcia studiów na tej najbardziej prestiżowej uczelni technicznej w Polsce zachęcali naszych maturzystów i uczniów klas trzecich pracownik naukowy Instytutu Elektroenergetyki na Wydziale Elektrycznym PW dr inż. Adiunkt Marcin Januszewski oraz absolwent studiów I stopnia, a obecnie magistrant inż. Maciej Więcek.

            Pan Marcin Januszewski w sposób niezwykle ciekawy przedstawił specyfikę studiowania na  Politechnice Warszawskiej, podejmując kolejno interesujące zagadnienia. Szczególną uwagę poświęcono studiom związanym
z elektroenergetyką. Zaprezentowana została działalność naukowa uczelni, bogata i bardzo nowoczesna baza dydaktyczna Instytutu Elektroenergetyki, współpraca z partnerami Politechniki w zakresie projektów.
To, co z pewnością szczególnie interesowało naszych maturzystów to zasady rekrutacji na przyszły rok akademicki, warunki studiowania, możliwość wsparcia zdolnych studentów w postaci stypendiów oraz szanse absolwentów na podjęcie atrakcyjnej pracy w przyszłości.

            Na koniec głos zabrał Maciej Więcek, który jest studentem Politechniki Warszawskiej, ale również absolwentem naszego Gimnazjum i Liceum. Maciej opowiedział o swojej ścieżce kształcenia, ciekawych projektach,
w których brał udział podczas studiów, aktualnie podejmowanej pracy oraz możliwościach, jakie daje ukończenie studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.  Odpowiadał również na zadawane pytania.

            O tym, że takie spotkania informacyjne są młodzieży potrzebne świadczą brawa, jakie otrzymali nasi prelegenci po spotkaniu oraz puste stoliki, na których zamieszczono materiały informacyjne – ulotki i foldery dla zainteresowanych studiowaniem na Politechnice Warszawskiej.

                                                                                                          Jolanta Wojciechowska

                                                                                                          Katarzyna Najdzik-Stępień