Dzień Kultury i Sportu w Chopinie

Wieloletnią tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina jest organizacja Dnia Kultury i Sportu, w którym zamiast lekcji, odbywają się drużynowe, międzyklasowe zawody sportowe oraz wydarzenia integrujące młodzież. W tym roku szkolnym, po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją i reżimem sanitarnym związanym z Covid-19, udało się wznowić obchody tychże dni. Dla wszystkich klas było to nowe doświadczenie, gdyż nauka zdalna i pandemia uniemożliwiły wcześniejszą organizację i zaangażowanie się uczniów. Było to dla nich nowe doświadczenie, którego organizacji podjął się Samorząd Uczniowski. 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń z klasy 2F, Jakub Wójcik, wiceprzewodniczący SU, który wraz z swoją klasą i wychowawcą panem Arkadiuszem Rejmanem, zorganizował i przeprowadził Turniej Piłki Nożnej. W rozgrywkach wzięły udział klasy: 1B, 1D, 1E, 1F, 2B, 2D, 2E, 2F, 3D, 3E, 3F. Zwycięstwo wywalczyła drużyna z klasy 2D, a drugie miejsce przypadło klasie 2E. Do walki swoich zawodników zagrzewali kibicujący im koledzy i koleżanki oraz wychowawcy, którzy licznie zapełnili ławki na trybunie. Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że turniej na stałe zapisze się w organizacji Dnia Sportu.

Innymi inicjatywami podjętymi przez klasy były:

zorganizowanie kawiarenki w sali nr.13, gdzie klas 1D serwowała słodką lemoniadę i przepyszne ciasta – tort bezowy, szarlotkę i inne słodkości,

zorganizowanie chopinowskiego food trucka – stoiska z grzankami i tostami przez klasę 1F, które cieszyły się ogromną popularnością, co było zasługą zaproponowanej, autorskiej i pomysłowej reklamy.

zorganizowanie sali kinowej w sali nr 17 przez uczniów z klasy 1E, gdzie z popcornem w ręku i w wygodnym fotelu dla Vip-ów mogliśmy obejrzeć Park Jurajski i Doktora Strange, a nad obsługą filmową i dostępnością popcornu czuwał pomysłodawca Bartosz Pęśko.

Żywimy nadzieję, że w przyszłym roku podczas Dnia Kultury i Sportu uda się zorganizować jeszcze więcej ciekawych inicjatyw.

Wszystkim tym, którzy aktywnie się włączyli w uczestnictwo i organizację serdecznie dziękujemy.
Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Opiekunowie SU