„Chopin Gala” z okazji dnia dziecka

Tegoroczny dzień dziecka w naszej szkole niewątpliwie mógłby pobudzić wyobraźnię niejednego szkraba. Wszystko to za sprawą fantastycznych postaci, jakie można było spotkać na korytarzach. Niecodziennie przecież nadarza się okazja porozmawiać z Ligią z „Quo Vadis” lub z egipskim Faraonem.

Pomysł „Chopin Gali” wypłynął od klasy 2c. Czuwała ona także nad jego organizacją. Cała zabawa inspirowana była Met Galą – corocznym wydarzeniem modowym, które śledzą miliony osób na całym świecie. Podstawową różnicą było to, że celebryci mają jeden, odgórnie narzucony temat. W naszej szkole każdej klasie przypadła inna rola. Dodało to uroku i różnorodności. Nasi uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i wyrazić siebie poprzez interpretację wylosowanego wcześniej tematu.

Od rana korytarz zapełniony był kolorami. Długie renesansowe suknie błyszczały obok postapokaliptycznych strojów. Klasy ubrane całe na biało kontrastowały z tymi – ubranymi na czarno. Koloru i radości dodawały stylizacje na hipisów (warto dodać, że ich odtwórcy czuli się w swoich rolach jak ryby w wodzie). Wiele zaangażowania i indywidualizmu można było zauważyć w strojach piratów – każdy detal dopracowany był osobno, a wszystkie tworzyły przemyślaną, spójną całość. Przechadzanie się tego dnia korytarzami na pewno nie było nudne – przecież nigdy nie wiadomo, kogo spotka się za rogiem! Pozwoliło to na chwilę beztroski i radości – tak bardzo istotnych w dniu dziecka. Z jednej strony wydarzenie przypominało dziecięce zabawy w „przebieranki”, a z drugiej zainspirowane było popularnym modowym wydarzeniem.

Pozostaje tylko liczyć na powtórkę, a z nią na kolejne kreatywne pomysły i interpretacje uczniów naszej szkoły!

Katarzyna Orzeszek kl. 3B