Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej

 Jakub Adamczyk, uczeń kasy IIF, zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego, wyszedł z inicjatywą do społeczności szkolnej, aby zorganizować i przeprowadzić charytatywny turniej piłki siatkowej na rzecz walczącej Ukrainy i uchodźców wojennych. Po akceptacji Dyrektora i wsparciu wychowawcy p. Arkadiusza Rejmana, Jakub przystąpił do realizacji projektu sportowego. Wykonał plakat i formularz zgłoszeniowy na platformie Forms.

Odzew akcji był na tyle duży, że zgromadził 12 oddziałów klasowych, które w dniu 11 marca br. rywalizowały o pierwsze miejsce na podium. Gra mocno angażowała: całe klasy wychowawców, którzy z przejęciem i wielkimi emocjami kibicowali zawodnikom. Nauczyciele wychowania fizycznego w roli sędziów, nadzorowali poszczególne mecze. W zawodach o mistrzostwo wystartowały drużyny z klas: 3D, 3G, 3E, 3F, 3a, 3f, 2D, 2E, 2F, 1D, 1E, 1F. Mecze były rozpisane na poszczególne klasy: 3G-3E, 1F-1E, 3a-3D, 3F-2D, 1D-1F, 2F-3a, 2E-3F, 3f-3G, 1D-3G, 3F-3a. Finał rozgrywali zawodnicy z klasy 3a i 3G, a o trzecie miejsce walczyli ze sobą chłopcy z 3F i 1D. Po emocjonującej walce, trzecie miejsce zajęła drużyna z kasy 3F, drugie – 3a, natomiast miejsce pierwsze na podium zajęli uczniowie z klasy 3G.

Jakub Adamczyk komentując organizację i przebieg turnieju, powiedział:

uważam że organizacja tego turnieju była dość pracowita. Musiałem wykonać sporo pracy, aby zorganizować i skoordynować turniej dla ponad 90  osób. Jednakże jestem zadowolony z jego wyników. Jestem pewien, że w trakcie rywalizacji zawodnicy i kibice dobrze się bawili, a przy okazji przyczyniliśmy się do pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Myślę, że nie będzie to moja ostatnia tego typu impreza, i mam jeszcze sporo pomysłów do zrealizowania.

W wywiadzie, który przeprowadził Jakub z wychowawcą, współorganizatorem i sędzią turnieju, p. Arkadiusz Rejman podkreślił:

Atmosfera w trakcie rozgrywek była napięta. W trakcie meczy i setów ujawnili się trenerzy niektórych drużyn, dając wskazówki, motywując do gry i walki. Klasa 3G, która zajęła pierwsze miejsce w turnieju, odznaczała się znakomitymi warunkami fizycznymi zawodników, co rzutowało na przewagę nad innymi drużynami, dając klasie zwycięstwo. Maturzyści z 3a mieli za to wiernych kibiców i trenera-wychowawcę p. Artura Bednarskiego, którzy mocno dopingowali drużynę, a ich zawodnik Maciej Cierpikowski, był jednym z głównych filarów turnieju. Natomiast klasa 3F była bardzo ambitna, co pokazała chęć walki do końca i ich przygotowania od początku roku szkolnego. Ogólnie jestem zadowolony i dziękuję zawodnikom, trenerom i sędziom za współpracę i dobrą zabawę sportową.

W trakcie trwania turnieju udało się nam zebrać z cegiełek/zgłoszenia 375 zł. Pieniądze zastaną przekazane na rzecz Ukrainy. Jakubowi Adamczykowi gratulujemy pomysłu i realizacji dużego projektu sportowego. Jesteśmy mocno zbudowani kreatywnością i zaangażowaniem naszych uczniów w niesienie pomocy i postawę obywatelską, stanowiąca wzór do naśladowania.

Rozgrywki uwieczniła na zdjęciach uczennica klasy 3d Daria Dziedzic.

Justyna Kwiatkowska-Kornatko i Katarzyna Bednarska