X  edycja  Powiatowego  Konkursu Fotograficznego  

Wiktoria Zobaczyńska, uczennica klasy 3ASP otrzymała I nagrodę w kategorii „Święta w mojej rodzinie”  X edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt: „Boże Narodzenie w Twoim Obiektywie”. Oto, co na temat samego konkursu i poszukiwań inspiracji pisze Wiktoria.

Do udziału w konkursie zachęcił mnie sam tytuł. Uwielbiam Święta Bożego Narodzenia, ale kto ich nie lubi… W tym roku były wyjątkowe, bo spadł śnieg, którego brakowało od wielu lat. U nas w domu zawsze Mama biegała z aparatem żebyśmy mieli ładne zdjęcia i przede wszystkim pamiątki z każdej uroczystości, ale i te zwracała uwagę na detale, teraz wiem, że to ważne, żeby powstało ładne zdjęcie.

Teraz ja przejęłam po części role fotografa. Inspiracją może być wszystko począwszy od ludzi, natury, do sytuacji, które widzimy na co dzień, wystarczy się tylko rozejrzeć wokół. Przede wszystkim trzeba czuć co piękne i mieć wizje jak uchwycić to na jednym zdjęciu. Gdybyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie mamy go w sobie. Myślę, że trzeba być pozytywnie nastawionym, dążyć do realizacji swoich marzeń i celów, odkrywać piękno i pokazywać właśnie przez fotografie. Zachęcam również wszystkich by spróbowali swoich sił i rozpoczęli swoją przygodę z aparatem, jeżeli jeszcze tego nie zrobili.

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych fotografii.

                                                                                                                       Iwona Gemza