Pomagamy Ukrainie

Jakże budujące jest zaangażowanie naszych uczniów w pomoc Ukrainie udręczonej wojną. Już od pierwszych dni agresji Rosji na terytorium Ukrainy młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina, włączyła się w zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla uchodźców, przynosząc: śpiwory, karimaty, koce, ręczniki, pampersy, naczynia jednorazowe, kasze,  kaszki dla dzieci oraz odzież na prośbę p. Justyny Grajek i Katarzyny Bombrych, które współpracując z firmą z Sochaczewa i organizacją Towarzystwo Pomocy Polakom Wielkie Serce, koordynują dystrybucję przyniesionych do szkoły rzeczy, bezpośrednio na Ukrainę do Nowego Rozdołu.

Pani Katarzyna Bombrych i p. Justyna Grajek w imieniu potrzebujących serdecznie dziękują za ofiarność i wielkie wsparcie materialne.  Jak widzimy wojna nadal trwa, a ludzie okupowanych terytoriów  są pozbawieni nie tylko dachu nad głową, w wyniku bombardowań ludności cywilnej i ich mieszkań, ale także – żywności. Dlatego ośmielamy się prosić o kontynuację zbiórki, nie tyle ubrań, koców, ale długoterminowej żywności tj. konserw, pasztetów, kabanosów, tak żeby wystarczyło tylko dokupić chleba i się najeść.

Cieszy nas inicjatywa Samorządu Uczniowskiego polegająca na pozyskaniu funduszy na zakup medykamentów, które z Hufca Sochaczewskiego ZHP trafiają na front ukraiński. Zbiórki dokonywane są w szkole do puszek i poprzez wpłatę na konto SU. Dotychczas udało nam się wesprzeć medycznie uchodźców z hotelu Chopin i zakupić medykamenty za kwotę prawie 1890 zł.

Serdecznie chcemy pogratulować sukcesu naszemu uczniowi Jakubowi Adamczykowi, który w piętek 11 marca wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przeprowadził Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. W turniej zaangażowało się 12 klas, a pozyskane fundusze z wpisowego zawodników posłużą na zakup bieżących i najbardziej potrzebnych rzeczy dla Ukrainy i uchodźców.

Zbudowani postawą młodzieży oraz grona pedagogicznego, nie ustajemy w wysiłkach i działaniach na rzecz naszych sąsiadów, których dotknął terror wojny.

Chwała Ukrainie!

Opiekunowie SU