DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

Dzień Edukacji Narodowej, który przypada 14 października, to ważna data w kalendarium naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, po raz drugi, odbyła się w czasach pandemii.

Uczniowie głównie z klasy 3b, pod kierunkiem p. Anny Grzywacz oraz p. Waldemara Kowaluka, przygotowali program artystyczny, w którym wykorzystane zostały fragmenty „Ferdydurke” W. Gombrowicza, wspomnienia uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie z księgi pamiątkowej stworzonej na 90-lecie szkoły, wiersz M. Terlikowskiej „Straszny sen” oraz piosenki Sanah „Ale jazz” i „U Can’t Touch This” w nowej, autorskiej, maturalnej wersji. Twórcą scenariusza, a zarazem reżyserem przedstawienia,  był Mateusz Nguyen. W role wcielili się:

– Mateusz Nguyen – Pan G.

– Maciej Cierpikowski – Pan S.

– Oliwia Kotlarz – Gałkiewicz

– Adam Błaszczyk – Pylaszkiewicz

– Daria Pakoca – Pani G.

– Bartłomiej Myczka – Narrator

– Anna Modzelewska – Pani A.

– Kinga Tonderska – Uczeń K.

– Kacper Mazippus – Wałkiewicz

– Jakub Dziuba – Pan C.

– Mateusz Targaszewski – Dyrektor

– Wojciech Jaworski – Uczeń/Gitarzysta

– Miłosz Ciura – Uczeń/Basista

– Marianna Izbicka – Uczennica I

– Marta Plichta – Uczennica II

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, na widowni miejsca zajęli jedynie uczniowie z klas: 2B, 3b, 3c, 3d i 3e.

Dzięki współpracy z Samorządem Uczniowskim (Bartoszem Pęśkiem z kl. 1E i Wiktorem Rozmarynowskim z kl. 2F) przedstawienie zostało zarejestrowane na nośniku elektronicznym, a nagranie jest dostępne poniżej. Za nagłośnienie i obsługę techniczną uroczystości odpowiedzialni byli Jakub Dziuba z kl. 3f, Szymon Pawłowski z kl. 3f oraz Jakub Adamczyk z kl. 2F.

Spotkanie zwieńczone zostało złożeniem życzeń dla całego grona pedagogicznego i pracowników administracyjnych oraz wręczeniem kwiatów na ręce pana dyrektora Dariusza Miłkowskiego przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego – Jakuba Dziubę i Weronikę Mitrowską z kl. 3G.

Mamy nadzieję, że przyszłe uroczystości nie będą odbywały się już w reżimie sanitarnym.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem multimedialnym z tejże uroczystości.

Justyna Kwiatkowska-Kornatko i Katarzyna Bednarska