Informatyczny talent w matematycznym projekcie

Tytuł może nieco przewrotny, ale tak właśnie należy definiować sukces uczniów naszej szkoły – Mateusza Ciurzyńskiego z klasy 2FSP, który wywalczył II miejsce w rywalizacji indywidualnej i VI miejsce dla szkoły oraz Mateusz Bąba z klasy 1FSP, który zdobył XV miejsce w rywalizacji indywidualnej i dzielnie wspierał starszego kolegę również zdobywając punkty dla szkoły w XII edycji projektu Uniwersytetu Warszawskiego MATEMATYKA DLA CIEKAWYCH ŚWIATA.

Projekt powstał w 2009 roku w  Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego – miejscu, w którym narodził się również Festiwal Nauki, a pomysłodawcą był ówczesny Dyrektor ICM, prof. Marek Niezgódka. Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań matematyką oraz jej zastosowaniami z wykorzystaniem komputerów i kodowania. Naczelną zasadą jest pokazanie matematyki z pomocą informatyki „innej niż w szkole”. Tak więc zarówno tematycznie, jak i metodycznie projekt wychodzi poza programy i schematy szkolne.

Dzięki talentom matematyczno – informatycznym naszych uczniów klas 2FSP i 2f LO im. F. Chopina jest w czołówce najlepszych mazowieckich szkół i bierze udział w projekcie od kilku lat. Należy bowiem dodać, że spośród ok. 80 szkół mazowieckich i setek uczniów zakwalifikowani zostają najlepsi, którzy walczą w indywidualnej i szkolnej rywalizacji, co jest ogromnym wysiłkiem, zależnym bowiem od ilości zakwalifikowanych uczniów z danej szkoły w konkretnym nurcie (1 lub 2).

Należy także przypomnieć, że w ubiegłym roku, czyli w XI edycji wysokie IV miejsce dla szkoły wywalczyli uczniowie klasy 2f Mateusz Bąba z najwyższą punktacją indywidualną i V miejscem, Mateusz Szwarc z miejscem VIII i wspierający kolegów Konrad Nitek. Dodajmy, że koordynatorką projektu w szkole i opiekunem uczniów, jest nauczycielka informatyki p. Anna Zimochocka.

Chłopakom serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej…

Więcej szczegółów o projekcie znajdziecie pod linkiem: https://ciekawi.icm.edu.pl/