Dzień Bezpiecznego Internetu – 9 lutego 2021 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec. Zapraszamy na niezwykłą konferencję online, serię kilkunastu darmowych webinarów oraz do zgłaszania lokalnych inicjatyw.
Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.

Konferencja DBI 2021 odbędzie się 9 lutego br. w godzinach 17:00-20:30. Konferencja przeznaczona jest dla: rodziców, pracowników IT, psychologów oraz pedagogów. Poprowadzi ją dziennikarka Justyna Suchecka a wśród prelegentów znajdą się m.in. popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, medioznawca dr Tomasz Jachymek, czy psychoterapeutka Aleksandra Hapcar. Wydarzenie nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Transmisja dostępna będzie na stronie dbi.pl oraz kanałach YouTube i Facebook Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Pełny program konferencji dostępny pod linkiem poniżej:

https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

Prosimy, aby w dniach od 9-10 lutego uczniowie i nauczyciele całej szkoły ustawili zdjęcie profilowe na TEAMS promujące DBI. Link do zdjęcia: https://www.saferinternet.pl/foto//DBI_TLO_TEAMS.jpg

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli  do zapoznania się z wybranymi materiałami oraz obejrzenia na lekcjach wychowawczych programu „W sieci” (link w pkt.1 poniżej) oraz dyskusji na temat obejrzanego filmu.

1. Link do filmu  „W sieci” :

2. Ulotka dla młodzieży – Zastanów się, zanim udostępnisz. Porady Facebooka i MediaSmart

3. Ulotka dla młodzieży – Dbaj o fejs

4. Ulotka – Do the check

5. Poradnik dla rodziców nastolatków – „Twoje dziecko bezpieczne w sieci”

6. Poradnik „Uważni rodzice – jak być uważnym rodzicem i dbać o bezpieczeństwo dziecka online”

Źrodło: https://www.saferinternet.pl.     

https://www.edukacja.fdds.pl/

Anna Zimochcka, Katarzyna Najdzik – Stępień.