Narty w Białce….

Słowo „tradycja” młodzieży szkolnej nie kojarzy się może najlepiej, jednak do tradycji naszej szkoły – Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina – należą grudniowe obozy narciarskie organizowane przez prof. Artura Bednarskiego. Każdy z tych wyjazdów cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, zarówno wśród wytrawnych narciarzy, jak i tych, którzy swoją przygodę z nartami czy snowboardem dopiero zaczynają. Jeździmy na Kotelnicy Białczańskiej, która jest przygotowana do sezonu nawet wtedy, gdy wokół wiosna, zielono i ciepło.


Poza oczywistą aktywnością sportową w grafik obozu wpisane są również inne atrakcje. Właściciele pensjonatu organizują nam kulig z ogniskiem, korzystamy z Term w Chochołowie, gdzie po kilku dniach jazdy na stoku ogromną przyjemnością jest kąpiel w zewnętrznych (!) basenach termalnych, strefie basenów solankowych czy borowinowych. Późna kolacja w klimatycznej restauracji jest idealna po takiej kąpieli, a nasi gospodarze organizują ostatniego wieczora spotkanie wigilijne z kuchnią regionalną.

Dla rodziców przywozimy oscypki zamawiane w miejscowej Bacówce. Wracamy w doskonałych humorach, nastawieni świątecznie i tylko szkoda, że w tym roku nie pojechali z nami absolwenci… Zapraszamy już za rok, o tej samej porze!


P.S. Do tradycji naszej szkoły należą już również wrześniowe obozy żeglarskie. Zapraszamy!