Podsumowanie roku sportowego 2018/2019 i inauguracja nowego roku sportowego 2019/2020

W dniu 11 października na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina odbyła się uroczystość zakończenia oraz inauguracji szkolnego roku sportowego.

 W uroczystości brało udział wielu gości. Gratulacje sportowcom, trenerom, nauczycielom złożyli m.in. poseł na sejm Rzeczypospolitej Maciej Małecki, starosta sochaczewski Jolanta Gonta, sekretarz PSZS Zenon Grąbczewski.  Znany redaktor i dziennikarz sportowy Maciej Petruczenko rozmawiał na temat bohaterki swojej książki, Ireny Szewińskiej.

 Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina Dariusz Miłkowski, gratulując zwycięzcom, podkreślił, że sport kształtuje wiele cech pozytywnych, m.in. odwagę, zaangażowanie, wytrwałość oraz szacunek dla samego siebie i przeciwnika.

Podczas uroczystości wręczono najlepszym sportowcom puchary. Nasza szkoła okazała się najlepsza w następujących dyscyplinach: piłka ręczna dziewcząt, tenis stołowy dziewcząt, indywidualne biegi przełajowe dziewcząt, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt, koszykówka dziewcząt, piłka nożna chłopców.  

Gratulujemy dziewczętom z naszej szkoły za osiągnięcia w wielu dziedzinach sportu. Gratulujemy  także chłopcom, którzy zostali najlepszymi piłkarzami w powiecie.

Uroczystość miała miejsce w naszej szkole, ponieważ to właśnie nasze liceum zajęło pierwsze miejsce w licealiadzie, czyli corocznym rankingu szkół średnich, które wykazały się najlepszymi wynikami sportowymi w powiecie w danym roku szkolnym. Na koniec tej części uroczystości zostały rozdane wyróżnienia dla opiekunów i uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje szkoły.

Krótki wywiad z Maciejem Petruczenko i opowieść o życiu znanej lekkoatletki, Ireny Szewińskiej, stanowiły bardzo dobry wstęp do części artystycznej pod tytułem „Tę książkę warto przeczytać”.  Przyjęła ona formułę spotkania młodzieżowego dyskusyjnego klubu książki, działającego  w naszej szkole kolejny rok.  Uczniowie przybliżyli sylwetki znanych polskich sportowców, prezentując fragmenty książek, których bohaterami były ikony polskiego sportu: Halina Konopacka, Ryszard Szurkowski, Władysław Kozakiewicz i Arkadiusz Gołaś. Zachęcali do sięgnięcia po lektury. Zapraszali do poznania realiów czasów, w jakich przyszło żyć sportowcom, wartości, którym byli wierni, woli walki ze sobą i z przeciwnikiem.

Katarzyna Orzeszek, Karolina Chudzyńska 1BSP