Masters & Robots

Dnia 8 października 2019r grupa uczniów naszej szkoły uczestniczących w projekcie „Uniwersytet Kluczowych Umiejętności – nowoczesne metody wsparcia uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sochaczewie” wzięła udział w wykładach Mastres & Robots. Masters & Robots to coroczne wydarzenie dla przedstawicieli świata nauki i biznesu, kadry zarządzającej, ekspertów, urzędników państwowych i przedstawicieli organizacji pozarządowych, założycieli startupów czy pracowników uczelni naukowych. Podczas III edycji konferencji Mastres & Robotsuczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda świat jutra, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie oraz jak nowocześnie można zarządzać kosmosem. Gośćmi konferencji była elita wykładowców i praktyków z całego świata. Młodzeż wzięła udział w trzech wykładach, jednak najciekawszym okazało się wystąpienie YojiIshikawa : Space Elevator – Science Fiction or the Future of Transportation, które uruchomiło lawinę pytań zgromadzonych licealistów. Wydarzenie Masters & Robots dało uczniom Chopina i innych warszawskich liceów, niepowtarzalną okazję do wymiany zdań (tylko w języku angielskim) i poglądów, na temat sztucznej inteligencji, robotyki czy analizy danych.Tematem wykładów była także, transformacja cyfrowa, budowanie zwinnej i pozytywnej kultury organizacyjnej, czytanie emocji czy blockchain.Koordynatorem i organizatorem wyjazdu naszych uczniów na to spektakularne wydarzenie była nauczycielka informatyki , pani Anna Zimochocka.

Uczniowie klas 1f i 2f