Ekonomia w rytmie disco

W czwartek dnia 28 marca br. pod opieką Pani Profesor Ewy Głuszek oraz Pani Profesor Marzeny Kaniewskiej klasa 1d wybrała się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym przystankiem po przyjeździe do stolicy była Giełda Papierów Wartościowych.
Niestety, spędziliśmy tam zaledwie kilkanaście minut, ale mimo to udało nam się rozeznać i obejrzeć kilka ciekawych miejsc wielkiego budynku tej instytucji.

Następnie udaliśmy się na krótki spacer po warszawskim Nowym Świecie. Po drodze zobaczyliśmy m. in. zabytkowy kościół św. Krzyża ze stojącą przed nim charakterystyczną figurą Chrystusa dźwigającego krzyż. Tu kręcone były sceny filmu „Kurier” w reż. Władysława Pasikowskiego, który mieliśmy przyjemność obejrzeć w zeszły poniedziałek w sochaczewskim kinie.

Podczas spaceru strasznie zgłodnieliśmy. Na szczęście niedaleko znajdowała się restauracja McDonalds (jak zapewne wiecie z praktyki, wycieczka bez McDonaldsa, to nie wycieczka).

Po napełnieniu żołądków tym jakże zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem, udaliśmy się do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego imienia Sławomira S. Skrzypka, głównego celu naszej wycieczki. Po przejściu specjalnej kontroli i podzieleniu na grupy, zajęli się nami animatorzy, którzy przybliżyli nam pojęcie pieniądza. Staliśmy się świadkami narodzin monety i banknotu, pierwszych banków i teorii ekonomicznych. Zobaczyliśmy, jak powstaje pieniądz, jak działa bankomat i karta kredytowa. Własnymi rękoma podnieśliśmy sztabkę złota wartą 2 miliony złotych, ważącą ponad 12 kg! Każdy z nas uważnie słuchał i starał się wynieść z owej lekcji jak najwięcej, ponieważ była ona ściśle związana z matematyczno–geograficznym profilem naszej klasy.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Kolejnym, ostatnim już,  przystankiem naszej wycieczki była wrotkarnia Roller Disco. W ramach odprężenia po ciężkim tygodniu pełnym nauki, cofnęliśmy się w czasie, wskoczyliśmy we wrotki i przez całe dwie godziny bawiliśmy się w rytmach disco.
„Czasem warto znaleźć w sobie wewnętrzny głos dziecka” — zapewniała nas Pani Profesor Kaniewska.

Mimo napiętego grafiku wycieczki, dnia pełnego nauki, zabawy i niecodziennych wrażeń, byliśmy zadowoleni i na długo zapamiętamy ten wyjazd. Najważniejsze, że byliśmy tam wszyscy razem. Spędziliśmy wspólnie czas gdzieś indziej niż w szkolnej ławce, a uśmiech nie schodził nam z twarzy.

Julia Mamcarz, klasa 1D