W jaki sposób można mówić o miłości?

W jaki sposób można mówić o miłości? Odpowiedź na to pytanie znają z pewnością wszyscy ci, którzy mieli okazję obejrzeć w walentynki spektakl, pt. „Different Shades of Love”, którego premiera odbyła się 21 czerwca 2018 r. Uczniowie LO im. F. Chopina w Sochaczewie pod przewodnictwem pań – Justyny Grajek i Katarzyny Bombrych przygotowali wieczorek muzyczno – literacki, przedstawiający różne oblicza miłości.

            Święto zakochanych było świetnym pretekstem, by nawiązać do mowy nienawiści, której ostatnio poświęca się wiele uwagi w mediach czy na portalach społecznościowych. Dlatego też tegoroczna wersja spektaklu została wzbogacona o nowe utwory komentujące aktualne wydarzenia w kraju i na świecie. Spektakl, zarówno czerwcowy jak i walentynkowy, posiadał analogiczną kompozycję, bo rozpoczął się tekstem – „Modlitwa św. Franciszka” przy pięknym akompaniamencie skrzypiec, zaś zakończył wykonaniem „Stand by me” a cappella.

            W trakcie trwania koncertu odbiorcy usłyszeli także piosenki: „Let it be”, „Sweater weather” czy „Libertango” w aranżacji saksofonistów. Ponadto nie mogło zabraknąć utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, który jak zawsze, ponadczasowo odzwierciedlał rzeczywistość, w jakiej żyjemy. W tekstach – „Co każda kobieta wiedzieć powinna” i „Miłość, 20 centów za pierwsze ćwierć mili” zaprezentowanych w iście kabaretowym stylu, zakochani, mogli odnaleźć wskazówki, jak funkcjonować w relacjach damsko – męskich lub radzić sobie na co dzień zarówno z mężem, jak i z żoną.

            Mamy nadzieję, że udany spektakl w „Chopinie” był atrakcyjnym preludium dla jedynego w swoim rodzaju wieczoru walentynkowego.