Przetańczyć całą noc na balu studniówkowym Maturzyści LO im. F. Chopina 26.01.2019 r.

 

Wspaniały  bal studniówkowy już za nami. Staraliśmy się podkreślić uroczysty charakter wieczoru, celebrując chwile otwarcia uroczystości, podczas których usłyszeliśmy wiele miłych słów. Zuzanna Paduch i Mateusz Witkowski powitali dyrektora ZSO w Sochaczewie  pana Dariusza Miłkowskiego,  panią dyrektor  Izabelę Kaczmarek oraz  wszystkich zaproszonych gości  słowami: „Jest pora na każdą rzecz i jest czas na każdą sprawę pod niebem”.  Nadeszła  też pora na poloneza. Kolejne pary ruszyły do tańca, prowadzone słowami  Adama Mickiewicza:

„ Poloneza czas zacząć – Podkomorzy rusza

  I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

  I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi,

  I skłoniwszy się grzecznie, w pierwsza parę prosi.”

Wszyscy dali się ponieść chwili. Para za parą, klasa za klasą powoli, z godnością sunęły przez salę balową, prezentując się wzruszonym rodzicom, nauczycielom, którzy oklaskami nagradzali tancerzy.

 Podniosły nastrój towarzyszył przemówieniu dyrektora szkoły Dariusza Miłkowskiego, który ciepłymi słowami powitał swoich uczniów, życząc im udanej zabawy. Dyrektor przeczytał list od starosty sochaczewskiego pani Jolanty Gonty, skierowany do uczniów klas trzecich ZSO w Sochaczewie. Przewodniczący Rady Rodziców Paweł Górczyński uświadomił uczniom, ile dni, godzin, minut, sekund dzieli wszystkich  od matury. Ale póki co, trzeba cieszyć się studniówką. Serdeczne słowa skierowali uczniowie kolejnych klas do swoich wychowawców: Bogusławy Górnickiej, Wioletty Żak – Błasiak, Artura Bednarskiego, Marka Czubli, Andrzeja Krysiaka, Anny Grzywacz. Miło było usłyszeć słowa: „Nauczyliśmy się dzięki Państwu  wypowiadać własne zdanie, walczyć o swoje, być sobą i po prostu żyć” – klasa IIIb. „Jest  Pani dla nas jak matka. W trudnych chwilach możemy na Panią liczyć” – klasa IIIc. „Być wychowawcą to znaczy troszczyć się, przemówić do rozsądku, wskazać dobrą drogę, strzec” – klasa IIId. „Zawsze starał się Pan przekazać nam swoją wiedzę w sposób zrozumiały i logiczny” – klasa IIIe. „Uczymy się od Pani odpowiedzialności i sumienności” – klasa IIIf. Wyrazy wdzięczności skierowane były w stronę organizatorów studniówki  – Rodziców.  Podziękowania w imieniu Komitetu Studniówkowego przyjęły panie Lidia Tępczyk i Małgorzata Kiełbasińska. Słowa piosenki „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” w wykonaniu Julii Woźnickiej zapowiedziały  dalszą część  część balu studniówkowego, który trwał  do białego rana w atmosferze  radosnej, beztroskiej, niczym nie zakłóconej zabawy.