„Król Węży”

Październik 2018

„Król Węży”

 Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 30 października różniło się od dotychczasowych, ponieważ uczestniczyła w nim jedna z pierwszych klas liceum. „Król Węży” był idealną pozycją do omawiania w tym gronie ze względu na młodych bohaterów, z którymi uczestnicy mogli się utożsamiać i lepiej spojrzeć na problemy poruszane w tej powieści. Opowiada ona o losach trójki przyjaciół. Każde z nich spotyka się z pewnymi trudnościami, posiada jakieś marzenie oraz jest inne niż reszta społeczeństwa, przez co musi się liczyć z odrzuceniem i wytykaniem palcami.
Dill, chłopak wychowany w bardzo religijnej rodzinie, zmaga się z biedą i kontrowersjami dotyczącymi jego ojca. Lydia, dziewczyna z nieodpartą chęcią opuszczenia rodzinnego, małego miasteczka, prowadzi bardzo popularnego bloga o modowej tematyce.
Travis jest wielkim fanem fantastyki i żyjąc w świecie fikcyjnym, próbuje zmierzyć się ze swoim ojcem – tyranem. Historia tych trojga jest bardzo poruszająca, napisana prostym, ale nie prostackim stylem i przede wszystkim pokazuje niekiedy brutalne realia wieku dojrzewania.

„Dobre dziecko” Romy Ligockiej to powieść, o której będziemy rozmawiać podczas kolejnego spotkania.

Zapraszamy już 4 grudnia na ósmą godzinę lekcyjną do sali nr 17.