Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki z „Zabójcą” Marii Nurowskiej

Wrzesień 2017

 Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki z „Zabójcą” Marii Nurowskiej

 Już jutro  – 26 września  o godzinie 16:00 – Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki rozpoczyna swoją działalność w nowym roku szkolnym 2017/2018. Spotykamy się w bardzo ciekawym gronie miłośników dobrej książki, aby podzielić się wrażeniami z kolejnej lektury. Tym razem będzie to powieść Marii Nurowskiej „Zabójca”. Ciekawa jestem, jak odebraliście drodzy Klubowicze tę książkę. Spodobała wam się? Wiem, że dyskusje w Waszym gronie to prawdziwe wyzwanie intelektualne. Tym bardziej cieszy mnie perspektywa jutrzejszej rozmowy. Poprowadzi ją oczywiście pani Marta Białecka-Zubrzycka. Zwróciliście uwagę na dziwne pomieszanie różnych konwencji w „Zabójcy”? Ale o tym jutro.

A jeszcze dziś …. Mamy konkurs dla naszych Klubowiczów.

Przeczytajcie informację. Zapraszamy do udziału.

Bogusława Górnicka i Marta Białecka- Zubrzycka

 

Temat: „Trzy strony” – konkurs literacki dla dzieci i młodzieży z Dyskusyjnych Klubów Książki

Szanowni Państwo,

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Instytut Książki zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literackim „Trzy strony”.

Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa w formie elektronicznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną przez uczniów, rozwój zainteresowania językiem polskim, promowanie twórczości literackiej oraz nowoczesnych sposobów jej rozpowszechniania.

Konkurs skierowany jest do młodych uczestników (do lat 19) i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski. Aby wziąć udział w rywalizacji i zawalczyć o cenne nagrody młodzi autorzy pod okiem opiekunów muszą stworzyć krótkie opowiadania (do 5400 znaków ze spacjami) zainspirowane cytatem z powieści Jądro ciemności Josepha Conrada: „Znałem go o tyle, o ile człowiek może poznać drugiego człowieka”.

Konkurs rozpoczyna się 21 września 2017 roku – od tego dnia opiekunowie mogą zgłaszać uczestników oraz przesyłać gotowe opowiadania. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 7 listopada 2017 roku. Zgłoszone prace zostaną ocenione przez Jury, które wyłoni zwycięzców konkursu w trzech grupach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, 16-19 lat. Nagrodę Specjalną otrzyma również opiekun, który zgłosi najwięcej uczestników.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej.

Organizatorzy:Fundacja Nowoczesna Polska – prowadząca największą bibliotekę internetową WolneLektury.pl

Instytut Książki

MDKK1wrzesień